Jak wybrać modne oświetlenie do pokoju dziewczynki?

Lut 28, 2020 | Artykuły, Lampy | 0 komentarzy

W zależności od wieku małe damy często zmieniają swoje pasje i upodobania. Praktycznie każda dziewczynka przechodzi jednak okres fascynacji bajkami, księżniczkami, kwiatami i kolorem różowym. Dlatego te motywy chętnie wybierane są przez rodziców jako elementy stylistyki wnętrza. Urządzając pokój dziecięcy, stajemy przed problemem dobrania odpowiednich lamp do pokoju dziewczynki. Jak to zrobić, by oświetlenie było nie tylko funkcjonalne, ale i modne?

Sprawdź najnowsze trendy w oświetleniu do pokoju dziewczynki

Podobnie jak w modzie, tak i we wnętrzarstwie pojawiają się cykliczne trendy. Dotyczy to również oświetlenia. Jeśli planujemy wymianę lamp lub po prostu urządzamy pokój dla dziewczynki, warto sprawdzić, jakie oświetlenie jest teraz najbardziej modne. Oczywiście nie warto ślepo podążać za trendami, ale przegląd oferty sklepów, szczególnie nowości, da nam pogląd na to, w którą stronę podąża nowoczesne oświetlenie do pokoju dziecka.

W 2020 roku w oświetleniu do pokoju dziecięcego modne będą lampy nawiązujące do trendu ekologicznego, w delikatnych barwach i z możliwie naturalnych materiałów. Chętnie wybieranymi będą modele kształtem nawiązujące do kuli. Młodszym dzieciom z pewnością spodobają się lampy w kształcie balonów czy wielokolorowych kulek. Motyw ten będzie dostępny zarówno w lampkach nocnych do pokoju dziecka, jak i w lampach sufitowych. Te będą dość efektowne i mogą stanowić doskonałą dekorację wnętrza.

Dowiedz się, co lubi młoda dama

Każde dziecko jest inne, ale równocześnie lubi naśladować swoje grono rówieśnicze. Dlatego nie ma nic złego w tym, że maluch poprosi o lampę taką, jak ma koleżanka. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu lampy, warto umożliwić dziecku wypowiedzenie się na temat tego, jakie kolory, wzory czy motywy aktualnie lubi i chce mieć w swoim pokoju. Możemy zabrać dziecko do sklepu lub przejrzeć z nim witryny internetowe. Oczywiście maluchy nie będą same decydować, ale możemy im np. pokazać dwie – trzy modne lampy do pokoju dziewczynki i poprosić o wskazanie tej, która najbardziej przypadła im do gustu. Dzięki temu dziecko będzie zadowolone, a my będziemy mieć pewność, że ten wybór spełnia nasze oczekiwania.

Pamiętaj o funkcjonalności lamp do pokoju dziewczynki

Nie możemy zapominać, że oświetlenie do pokoju dziewczynki ma być nie tylko ładne i modne, ale przede wszystkim musi zapewnić odpowiednią ilość światła do zabawy, a później nauki. Konieczne jest zaplanowanie rozmieszczenia lamp i podzielenia pokoju na strefy: zabawy, nauki, relaksu. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam dopasować lampki do potrzeb dziecka. Znalezienie modnej, ładnej i praktycznej lampki do dziewczęcego pokoju jest jak najbardziej możliwe, szczególnie jeśli będziemy świadomi naszych oczekiwań.

Jak wybrać modne oświetlenie do pokoju dziewczynki?

Jeśli wiemy już, co lubi nasze dziecko oraz ile i jakich lamp potrzebujemy (np. wiszącą główną, biurkową i kinkiet nad łóżko), możemy przystąpić do poszukiwań. Warto przeanalizować ofertę sklepów internetowych z oświetleniem. Producenci zazwyczaj oferują w ramach jednego modelu czy wzoru kilka różnego typu lamp. Dlatego dość łatwo będzie nam skompletować odpowiednie oświetlenie do pokoju dziewczynki.

By lampy były modne muszą spełnić jeszcze jedno kryterium – powinny zostać zaprojektowane zgodnie z aktualnie pożądanymi przez dzieci kolorami, kształtami lub motywami. Przykładem mogą być lampy z motywem aktualnie najpopularniejszej bajki czy korzystające z postaci ulubionej dziewczęcej księżniczki.

Jakie lampy do pokoju dziewczynki są modne w 2020 roku?

Najbliższy rok będzie dość podobny do lat poprzednich, jeśli chodzi o trendy w oświetleniu do pokoju dziewczynek. Oto najważniejsze modne motywy:

Różowe lampy dla dziewczynek

Z pewnością producenci zaoferują rodzicom szeroki przekrój lamp w kolorze różowym i innych pastelowych barwach. Takie oświetlenie sprawdzi się w większości dziecięcych wnętrz oraz pasuje do minimalistycznych stylów królujących w urządzaniu wnętrz.

Motyw roślinny i kwiatowy w oświetleniu dziewczęcych pokoi

Drugim chętnie wybieranym motywem są lampy wiszące i stojące z motywem kwiatowym. Najczęściej ma on formę wielobarwnych, kwiecistych kloszy, ale na rynku znajdziemy również oświetlenie w kształcie roślin.

Okrągłe klosze do pokoju dziecka

W oświetleniu modnym w 2020 roku powrót świętować będą okrągłe klosze. W przypadku lamp dedykowanych do pokoju dziewczynek przybiorą one postać oświetlenia w kształcie piłek, balonów, kolorowych kul.

Lampki literki do pokoju dziewczynki

W tym roku popularność zdobędą również stojące lampki – literki. Najczęściej są one wykorzystywane jako oświetlenie nocne. Możemy wybierać lampy w formie napisów lub też pojedynczych liter, z których ułożymy imię dziecka.

Bajkowe motywy w lampkach do pokoju dziewczynki

Dziewczynki zawsze mają słabość do bajek i księżniczek, nic więc dziwnego, że lubią się nimi otaczać, także w swoim pokoju. Piękne żyrandole z bajkowymi kloszami to zdecydowanie must have w wyposażeniu pokoju dziecka. Najmłodszym na pewno spodobają się nocne lampki w kształcie bajkowych postaci.

Tekst to za mało? Zainspiruj się zdjęciami i grafikami…

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie lampy na poddasze?
Lampy na poddasze – jaki styl oświetlenia sprawdzi się najlepiej?

Poddasze jest wyjątkowym pomieszczeniem w całym domu. Ma to jak najbardziej związek ze skosami, jakich nie ma na innych piętrach....

Zamknij