Jakie oświetlenie do gabinetów kosmetycznych wybrać?

Mar 15, 2019 | Artykuły | 0 komentarzy

Gabinety kosmetyczne głównie kojarzą się z kobiecą strefą pełną relaksu, pięknych zapachów, wysmakowanej stylizacji wnętrz i nastrojowego oświetlenia. W wystroju wnętrz gabinetów kosmetycznych oświetlenie odgrywa ogromną rolę. W zależności od charakteru i specjalizacji danego gabinetu urody należy odpowiednio dobrać oświetlenie, które będzie ułatwiało pracę profesjonalistów, jak i będzie elementem przyciągającym uwagę klientów oceniających wystrój wnętrza. Odpowiednio zaaranżowane wnętrze salonu może nam zagwarantować klientów szukających miejsca z określonym klimatem. Zastanawiasz się jakie oświetlenie powinno się znajdować w Twoim salonie? Oto parę wskazówek.

Jakie powinno być oświetlenie w gabinetach kosmetycznych?

Na co najczęściej zwracasz uwagę, przychodząc do salonu kosmetycznego? Wchodząc do recepcji, zawsze najpierw zwracamy uwagę na wystrój wnętrza i na klimat jaki w nim panuje. Recepcyjny blat jest pierwszą rzeczą, którą zobaczymy po przekroczeniu progu salonu urody. Recepcja jest miejscem, w którym klientki mogą się zrelaksować, napić się kawy lub herbaty, a także przeczytać prasę o tematyce kobiecej w oczekiwaniu na swoją wizytę. Atmosfera kreowana przez światło powinna być przyjemna, lecz także sprzyjająca pracy recepcjonistki.

Dobrym rozwiązaniem będzie umiejscowienie widowiskowego i dużego żyrandola w centralnym miejscu nad biurkiem recepcji. Taki stylowy element jak lampa odpowiednio dobrana do charakteru wnętrza będzie dobrze współgrać z meblami czy kolorami ścian.

O ile światło w recepcji powinno sprawiać, że klienci zrelaksują się w oczekiwaniu na swoją wizytę, to światło w miejscu wykonywania zabiegów powinno być jasne i sprzyjające pracy profesjonalistów.

Światło w gabinetach urody powinno być nie tylko funkcjonalne, powinno też dawać wrażenie, że miejsce jest przejrzyste i jasne. W tej roli dobrze sprawdzi się biała kolorystyka lub lampy, które dają duże rozproszenie światła. Lampy w tego typu salonach powinny dawać światło chłodne lub neutralne — zbliżone do naturalnego światła dziennego.

Jakie modele lamp najlepiej sprawdzą się w gabinetach kosmetycznych?

Wybierając oświetlenie do salonu kosmetycznego, warto zwrócić uwagę na jego wystrój. W gabinetach utrzymanych w nowoczesnej aranżacji dobrze sprawdzi się oświetlenie sufitowe takie jak plafony LED-owe czy reflektory rozłożone w podłużnej listwie lub oświetlenie punktowe. Będą tu pasować też reflektory kinkietowe czy oświetlenie chromowane. Żyrandole chromowane będą ciekawym pomysłem na główny element dekoracyjny recepcji, jak i źródło światła w pracowni kosmetycznej.

Wnętrza utrzymane w klimacie glamour, kobiecej stylistyce nie muszą rezygnować ze swojej nowoczesności. W takiej aranżacji doskonale odnajdą się ekstrawaganckie lampy kryształowe lub strojne żyrandole. Jeśli chcemy, by oświetlenie w salonie dawało dużo światła, warto postawić na lampy z białym abażurem, które mogą być zarówno minimalistyczne, jak i bardziej fantazyjne pod względem formy czy wzoru.

Jeżeli chcemy urozmaicić wystrój wnętrz lampami stojącymi, jak i lampami stołowymi, należy dobrze przemyśleć miejsce, w którym chcemy je ustawić. Najlepsze zastosowanie znajdują w poczekalni — wówczas można je postawić na biurku recepcji lub w kącie jako dodatkowe źródło światła, ułatwiające klientom czytanie.

W części usługowej liczy się jednak przede wszystkim przestrzeń. Lampy nie mogą przeszkadzać w wykonywaniu zabiegów wymagających precyzji lub szybkiego poruszania się między jednym a drugim stanowiskiem pracy.

reflektory do salonu kosmetycznego

Oświetlenie a typ salonu urody

Innym czynnikiem decydującym o modelach lampy, które powinny znaleźć się w salonie kosmetycznym, jest rodzaj usługi, jaką wykonujemy. Inne lampy przydadzą się w salonie fryzjerskim, inne w gabinecie kosmetycznym a jeszcze inne w gabinecie masażu.

Oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest miejscem wymagającym dobrego oświetlenia, które sprawi, że nic nie umknie czujnemu oku fryzjera. To praca wymagająca dużej precyzji i wytężenia wzroku. Oświetlenie nie powinno utrudniać pracy, lecz sprawiać, że wykonuje się ją w naturalny sposób. Z tego powodu lampy muszą dawać jasne światło, które w odpowiedni sposób rozjaśni stanowiska pracy fryzjerskiej.

Oświetlenie do Salonu kosmetycznego

W salonach kosmetycznych zajmującymi się zabiegami pielęgnacyjnymi i kosmetycznymi takimi jak mikrodermabrazja, oczyszczanie twarzy czy stylizacja paznokci również wymagana jest duża precyzja i ostrożność w czasie wykonywania zabiegu.. Nie można także zapominać o profesjonalnym oświetleniu stanowiska pracy za pomocą podświetlanej lupy umożliwiającej dokładne obejrzenie skóry czy paznokci. Światło w strefie usługowej również powinno być jasne i chłodne.

Oświetlenie do gabinetu masażu relaksacyjnego

Gabinety masaży relaksacyjnych posiadają inną specyfikę. W zależności od zabiegów często mają za zadanie sprzyjać relaksowi i nastrojowości. W takich miejscach zazwyczaj stosuje się przytłumione i ciepłe oświetlenie. Często wykorzystuje się również światło świec. Tutaj sprawdzają się również lampy stojące o żółtej, ciepłej barwie.

Tekst to za mało? Zainspiruj się zdjęciami i grafikami…

Przeczytaj poprzedni wpis:
kolorowe lampy do pokoju dla dziecka
Zwykłe czy kolorowe? Jakie lampy do pokoju dziecięcego wybrać?

Aranżacja pokoju dziecięcego kojarzy się z żywymi kolorami, motywami bajkowymi i zwierzęcymi. Tu nie trzeba trzymać się ściśle określonych ram...

Zamknij