Lampy żarówki – hit nowoczesnego oświetlenia wnętrz

Sie 7, 2019 | Artykuły | 0 komentarzy

Zastanawiasz się, jak dobrze zorganizować minimalistyczne wnętrze? Dobrze jest zacząć od właściwego oświetlenia. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam dopasować meble, kolory ścian oraz ozdoby. Do wyboru mamy kilka popularnych designów, jednak od jakiegoś czasu ich wspólnym elementem jest… lampa!

Jeśli jesteście zaciekawieni modnym motywem, dzięki któremu Wasz pokój pozostanie zawsze modny, to zapraszamy do przeczytania artykułu!

Siła tkwi w prostocie — lampa, która zainspirowała projektantów!

Oglądasz kolorowe magazyny i Twój wzrok zawsze zatrzymuje się na ciekawie zaprojektowanych pokojach, które łączy podobne oświetlenie? Prawdopodobnie będzie to właśnie lampa żarówka na sznurku. Model ten jest hitem ostatnich lat i ciągle nie traci na popularności. Pojawia się w różnych modyfikacjach: z kloszem, w ekologicznej owijce, lub z ciekawie profilowaną żarówką. Uniwersalność zawdzięcza nie tylko różnorodności ciągle powstających wariantów, ale też świetnemu dopasowaniu z każdym wnętrzem.

Za pierwszymi udanymi projektami poszły masowo kolejne i od tamtej pory każdy szanujący się magazyn wnętrzarski musiał ułożyć prostą stylizację, składającą się z minimalistycznie umeblowanego pokoju i lampy żarówki na sznurku.

Lampa żarówka — wisząca czy stojąca?

Lampy żarówki pasują nie tylko do minimalistycznej stylizacji. Ich prosta forma świetnie wpasuje się do każdego pomieszczenia i może zostać połączona z praktycznie wszystkimi stylami. Docenili je właściciele hoteli, knajpek, biur, kawiarni i luksusowych apartamentowców. Mogą stanowić świetną przeciwwagę dla bogato zdobionej przestrzeni, ale również idealnie dopełniają awangardowy, skrajnie minimalistyczny styl.

W razie gdy trudno nam się zdecydować jak wysoko ma się znajdować lampa żarówka, możemy zastanowić się nad stojącym rozwiązaniem, które, pomimo braku charakterystycznego kabla, wcale nie traci na uroku. Dostępne są też żarówkowe kinkiety, dzięki którym uzupełnimy główne światło o nowoczesny design.

Na czym polega urok lampy żarówki? Czyli trochę historii

Urok lampy żarówki polega na jej charakterystycznym formacie. Źródło światła jest LEDowe, jednak jego kształt ma przypominać starą żarówkę z żarnikiem na trzonku, której nazwa pochodzi od znakomitego wynalazcy Thomasa Edisona. Stąd też wiele lamp tego typu określa się jako lampy Edisona. Pierwsze lampy żarowe powstały w połowie XIX wieku. Zbudowane były ze szklanej otoczki, w której znajdował się gaz szlachetny. Za świecenie odpowiadało włókno, rozgrzewające się do wysokiej temperatury. Ciekawostką jest, że pierwszy wolframowy żarnik powstał dopiero w 1890 roku, czyli nieco później niż zaczęto masowo produkować żarówki w USA.

Nowoczesne lampy i żarówki — wybierz wariant dla siebie

Jak już zostało powiedziane, modna lampa to nic innego jak ozdobna żarówka zawieszona na odpowiednim kablu. Niektóre z nich są stworzone z samej owijki, w przypadku innych zdecydowano się na wykończenie z innego materiału, na przykład z metalu. Świetnie pasuje to do kinkietu, gdzie potrzebne jest coś, co utrzyma lampę w jednej pozycji.

Samo szkło żarówki może przybierać różne formy i kolory. Na rynku znajdziemy modele o różnych kształtach: podłużne, okrągłe lub łezki. ”Żarniki” znajdujące się w środku szklanej kuli także mogą różnie wyglądać, jednak największą popularnością cieszą się klasyczne.

Chcesz czegoś więcej niż lampa żarówka na sznurku? Wybierz inteligentną żarówkę!

Jeśli jesteś fanem niecodziennych efektów i lubisz zaskakiwać swoich gości, to świetnie sprawdzi się u Ciebie tak zwana inteligentna żarówka. Są one produkowane w dowolnym kształcie, przy czym moc świecenia i kolor są kontrolowane przez nas. Wystarczy do tego specjalny pilot lub aplikacja w telefonie.

Inteligentne żarówki są świetnym rozwiązaniem dla właścicieli małych apartamentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na różnorodne oświetlenie w jednym pomieszczeniu. Wystarczy tylko naciśnięcie jednego przycisku, a światło o chłodnej dominancie zmienia się w takie o przyjemnym i ciepłym zabarwieniu, idealnym do wypoczynku.

Spragnieni mocnych wrażeń mogą zaprogramować żarówkę tak, żeby zachowywała się jak kula dyskotekowa – gadżet idealny dla osób uwielbiających organizować spotkania ze znajomymi w domowym zaciszu.

Jedna żarówka to za mało? Spróbuj lampy w kształcie żarówki w wersji pająk

Niektóre wnętrza wymagają silniejszego źródła światła i nie mówimy tutaj o mocy żarówki. Chodzi o ich nagromadzenie w jednym miejscu. Specjalnie do tego celu powstały żyrandole, które są w stanie doskonale oświetlić duże pomieszczenia. Jednak naprzeciw takiemu myśleniu wyszli również projektanci lamp w kształcie żarówek i powstały charakterystyczne lampy pająki. Łącząc formę żyrandola z elastycznością sznurka, możemy dowolnie kontrolować miejsce, w którym będzie znajdować się jedno z ramion tego oryginalnego żyrandolu.

Skuś się na zmiany w swoim otoczeniu i wybierz lampę w kształcie żarówki, która dopasuje się do każdego z Twoich pomieszczeń.

Tekst to za mało? Zainspiruj się zdjęciami i grafikami…

Przeczytaj poprzedni wpis:
nowoczesna lampa pająk
Lampa pająk — oświetlenie do salonu, które wzbudzi zachwyt

Zamknij